TangoTurco Logo

Proje Detayı

Firma: TangoTurco Dans ve Spor Kulübü
Proje Süresi: 1 Ay
Hizmet Alanı: Web Tasarım, Google Ads, SEO
Proje İçeriği: Firma Web Sitesi, Web Sitesi Admin Paneli, SEO Altyapısı, Dijital Platform Entegrasyonu (Facebook, Youtube, Instagram), Mailing Altyapısı
Adres: https://www.tangoturco.com/

Kurum Hakkında

TangoTurco Dans Okulu 2004 yılında Osman Cengiz tarafından kurulmuştur ve TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) bağlı tam donanımlı Dans ve Spor okuludur. Tüm eğitmenleri TDSF ve MEB’e bağlı kendi dalında uzman kişilerdir. Yaş gruplarına yönelik her sene gerçekleşen Türkiye Şampiyonası için yarışmacılar yetiştiren ve başarı elde eden bir eğitim de sunmaktadır. Tangoturco DSK özellikle çocukların ve gençlerin dansla buluşması adına çalışmalar yapan bir anlayışa sahiptir. Çeşitli okullar ve Üniversitelerde dans eğitimi veren dans okullarından biridir.

Proje Talepleri

TangoTurco Dans Okulu bizimle Web Yazılımı ve Dijital Pazarlama alanlarında çalışmak istiyordu. İçeriği kalitesi yüksek ve SEO tabanlı olacak şekilde, tasarımda ise tüm rakiplerine fark atacak bir web sitesi talebinde bulundular. Ayrıca hızlı ve mobil uyumlu web sitesi olmasını spesifik olarak belirttiler. İnternet sitesi ile ilgili son olarak kullanıcı deneyimini arttıran, potansiyel müşterilerin akıllarındaki her soruyu yanıtlayabilecekleri ve ön kayıt yapabilecekleri ortamı sunmamızı istediler. Google arama motorunda ise sitenin hem organik hem de Google Ads ile ücretli reklamlarla öne çıkmasını istediler.

Strateji ve Çözümler

TangoTurco Dans Okulu’nun isteğini gerçekleştirmek için birinci faz olarak ihtiyaç ve rakip analizi gerçekleştirildi. Kurumsal renkler ve logo ile uyumlu olacak şekilde dans okulunu en iyi şekilde tanıtacak, potansiyel müşterinin tüm sorularına cevap verebilecek şekilde mobil uyumlu web sitesi tasarımı yapıldı. YouTube, Facebook ve Instagram için dijital platformlara entegrasyon yapıldı. Sitenin içeriği SEO çalışması ve Google Reklamları için birinci faz aşamasında belirlenen anahtar kelimelerle oluşturuldu. Ön kayıt platformu oluşturuldu. Hızlandırılma çalışmalarından sonra test aşamasından geçen site Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına tanıtıldı. Rakiplerin önüne geçilecek stratejilerle google ads cihazıyla google reklamları oluşturuldu ve rekabete girildi.