mavisu logo

Proje Detayı

Firma: Mavisu Resort Hotel
Proje Süresi: 1.5 Ay
Teslim Tarihi: 15/03/2020
Hizmet Alanı: Web Tasarım
Proje İçeriği: Firma Web Sitesi, Web Sitesi Admin Paneli, Mailing Altyapısı, SEO Altyapısı, Sosyal Medya Entegrasyonu, Logo Tasarımı
Adres: http://mavisuhotel.com/

Kurum hakkında

Gökçeada Mavisu Resort Hotel 130 dönüm alan üzerine kurulu, denize sıfır ve konsept olarak yarım pansiyon hizmet veren bir tesistir. 700 metre kum plajına dahil olarak şemsiye, şezlong, duş alanları, 1 adet açık – kapalı alanı ile ana restoran, 1 adet alakart et-balık restoran ve sahil snackbar mevcuttur. Restoranlar tamamen kendi bünyesinde yetişen organik (ekolojik) tarım ürünleri kullanılmaktadır. Wireless internet erişimi mevcuttur. Konaklama olarak Hotel Odaları, Bahçe Odaları, Villa Tipi Evlerde, Yunus Evlerde veya Suite Daire‘de konaklayabilirsiniz.

Proje Talepleri

Görüldüğü üzere Gökçeada’nın yıldızı olan bu tesiste tek eksik dijital platformlar ve Arama motorlarında yeni potansiyel müşterileriyle tanışması. Web tasarım sayfamızda belirttiğimiz gibi hızla gelişen dijital dünyada internette görünür olmak her firmanın birincil pazarlama faaliyeti olmalıdır. İyi tasarlanmış bir web sitesi bugün bir firmanın markasını yansıtan en güçlü dijital izdir.

Mavisu Resort Hotel bir markalaşma bilinirliği çalışması için kurumsal renklere, logo tasarımına ve aynı zamanda online rezervasyon için bir web sitesi ihtiyacı duymaktaydı. Firma ayrıca desteği biten flash üzerinde geliştirilmiş sitesinin de güncel trendlere uygun bir şekilde responsif web tasarımı ile geliştirilmesini istiyordu. Bunlara ek olarak da firma sitesinin ileride geliştirmeye devam edebilecekleri modüler bir yönetici (admin) panelinin olmasını talep etmişti. İnternet sitesi yapımı dışında ise rakiplerinin önüne geçmek için arama motoru optimizasyonu (seo) yapma talebinde bulundular. Bunların hepsini taçlandırmak için ise kendilerini temsil edecek bir logoya ihtiyaç duyduklarını ve logo tasarımı talebinde bulunduklarını ilettiler.

Strateji ve Çözüm

Mavisu Resort Hotel’in isteğini gerçekleştirmek için birinci faz olarak ihtiyaç ve rakip analizi gerçekleştirildi. İlk ihtiyaç olarak kurumsal renkler belirlendi. Denizi temsilen mavi ve kumu temsilen turuncuyu kullandık. Hotel’i temsilen ise yunus kullanımına karar verilerek, birleştirme sonucu logo tasarlandı. Seçilen renkler ve logo ile uyumlu olacak şekilde tesisi en iyi şekilde tanıtacak, potansiyel müşterinin tüm sorularına cevap verebilecek şekilde mobil uyumlu web sitesi tasarımı yapıldı. YouTube, Facebook ve Instagram için dijital platformlara entegrasyon yapıldı. Sitenin içeriği SEO çalışması için birinci faz aşamasında belirlenen anahtar kelimelerle oluşturuldu. Ön rezervasyon platformu oluşturuldu. Hızlandırılma çalışmalarından sonra test aşamasından geçen site Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına tanıtıldı.