İmpladent Logo

Proje Detayı

Firma: İmpladent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Proje Süresi: 2 Ay
Teslim Tarihi: 01/02/2017
Hizmet Alanı: Yazılım Geliştirme
Proje İçeriği: Firma Web Sitesi, Web Sitesi Admin Paneli, SEO Altyapısı, Twitter Entegrasyonu, Mailing Altyapısı, Whatsapp Entegrasyonu
Adres: www.impladent.com.tr

Proje Talepleri

İmpladent Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri AŞ yeni markalaşma çalışmasını tamamlamış ve çalışılan kurumsal renkler, logo ve marka konumlanmasına yönelik bir web sitesi ihtiyacı duymaktaydı. Firma ayrıca desteği biten flash üzerinde geliştirilmiş sitesinin de güncel trendlere uygun bir şekilde responsif web tasarımı ile geliştirilmesini istiyordu. Bunlara ek olarak da firma sitesinin ileride geliştirmeye devam edebilecekleri modüler bir yönetici (admin) panelinin olmasını talep etmişti.

Strateji ve Çözüm

İmpladent Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri AŞ’nin isteğini gerçekleştirmek için birinci faz olarak ihtiyaç ve rakip analizi gerçekleştirildi. Konum ve segment bazında yapılan incelemeler ile rakiplerinden ayrışması için web sitesinin tasarımının yarı kurumsal imaj çizen hatları yumuşatılmış bileşenler içeren bir yapı tercih edildi. Kullanıcı deneyimini ve etkileşimi artırmak adına Whats App iletişim hattı ve online tedavi planı talebi bölümleri eklendi. Her bir tedavi başlığı düz metin formatından çıkarılarak soru-cevap sisteminde hazırlandı. Bu tasarım kurum renkleri ve görselleri ile donatılarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

İlk fazın tamamlanmasının ardından sistemin firma tarafından yönetilebilmesi için kendilerine yönelik bir yönetim paneli organize edildi. Kişiselleştirilmiş yönetim paneli sayesinde web sitesinin istenilen her bölümüne müdehale etme ve içerik düzenleme hizmeti sağlandı. Bütün bunlara ek olarak kurumun talebi doğrultusunda sosyal medya içeriklerinin önceden planlanması ve hem web sitesinde hem de twitter, facebook gibi sosyal medya web sitelerinde paylaşılabilmesi adına bir entegrasyon programı yazıldı. Bu proje kapsamında İmpladent Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri AŞ marka imajı ile uyumlu responsif web tasarım desteğine sahip bir web sitesi tasarlanmıştır.

Tasarlanan web sitesi ile daha çok kişiye ulaşabilmek için Google Ads (Adwords) çalışması gerçekleştirilmiştir. Bu çalışma ile tıklama ve dönüş değeri yüksek ama maliyeti düşük kelimeler tespit edilmiştir. Bu kelimelere yapılmış odaklanmış Google Ads (Adwords) stratejisi ile çok uygun maliyetler ile büyük bir hasta kitlesine erişilmiştir.